Tie, kuri likumīgi strādā Lielbritānijā, iespējams, zina, ka no viņu algas katru mēnesi tiek atskaitīta noteikta summa kā ienākumu nodoklis. To darba devējs atvelk pirms nauda tiek pārskaitīta uz darbinieka bankas kontu un tiek novirzīts uz vietējo nodokļu iestādi vai uz Inland Revenue. Tomēr ir zināms arī, ka nodokļu likums Apvienotajā Karalistē ir izstrādāts ta, lai Jums būtu iespēja saņemt nodokļu atmaksu.

Taksācijas gads Lielbritānijā ilgst no 6.aprīļa līdz 5.aprīlim (piem., no 2011.gada 6.aprīļa līdz 2012.gada 5.aprīlim). Kad taksācijas gads ir beidzies vai pat atrāk, ja nav plānots uzsākt darbu pirms tekošā taksācijas gada beigām, Jūs varat pieteikties nodokļu atmaksai no UK .

Nodokļu atgriešanu no ārzemēm var nokārtot katrs pats vai pilnvarot specializētu uzņēmumu. Abām metodēm ir savas priekšrocības un trūkumi. Ja nodokļu deklarāciju Apvienotajā Karalistē iesniedzat pats, tad priekšrocība ir tā, ka Jums nav jāmaksā pakalpojuma maksa. Taču ir arī daudz trūkumu, kuru dēļ, iespējams, nav vērts riskēt. Lai saņemtu nodokļu atmaksu no UK, attiecīgie dokumenti un aizpildītas nodokļu veidlapas jāiesniedz atbilstošajā Inland Revenue filiālē. Svarīgi, lai dokumenti būtu aizpildīti pilnīgi un precīzi. Gadījumā, kad tiek konstatētas kādas nepilnības vai kļūdas, nodokļu atmaksas process no ārvalstīm var būtiski ieilgt vai pat, var iestāties noilgums. Šādos gadījumos tiek sagatavoti papildus pieprasījumi no nodokļu inspektoriem, lai precizētu neskaidrības. Ļoti bieži, birokrātijas vai neuzmanīgu darbinieku dēļ, dokumenti tiek nozaudēti arī nodokļu iestādē. Šī iemesla dēļ, ieteicams sazināties ar nodokļu iestādi, lai noskaidrotu nodokļu atmaksas gaitu un to paātrinātu.

Ja izvēlēsieties, lai nodokļu deklarācijas Apvienotajā Karalistē iesniedz profesionāls pārstāvis, Jūs novērsīsiet visas iepriekšminētās problēmas. Jums atliek tikai izvēlēties uzņēmumu un iesniegt tam nepieciešamos dokumentus. Ja Jums nav visu nepieciešamo dokumentu, arī tad labs pārstāvis centīsies saņemt nodokļu atmaksu no ārvalstīm.

Ir vērts atcerēties, ka nodokļa atmaksai no UK Jūs varat pieteikties par pēdējiem pieciem gadiem.

Posted in nodokļi